Saturday, 15 November 2014

Matematické řešení

"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co odebrat."

Antoine de Saint-Exupéry


Ukazuje se, že řešit jednu věc je mnohem těžší, než když máte deset otázek. 

Ono totiž na jedinou záležitost může existovat deset použitelných řešení. Vy ale potřebujete jen jednu, a tu nejefektivnější. 

Proto je lepší přidat si trochu na zátěži, ne proto, že trpíme megalomanií. Jednoduše je pro nás asi efektivnější řešit věci z hlediska dlouhodobých plánů. 

Současně nás trápí hlavně nedostatek času, tedy pracovní síly. Nečekali jsme totiž tak rychlý růst. Pořád je co dělat. Už jedna výpomoc denně nám naši situaci ulehčuje, ale je to tak trochu k ničemu, z dlouhodobého hlediska cca nic. Potřebujeme minimálně dva lidi.

Takže jsme si v rychlosti přidali další úkol, krabičkovou "dietu". A k tomu potřebujeme další dva lidi. 

Kdo by to ještě nevěděl, jsem statik stavebních konstrukcí. Asi z deformace z povolání násobím všechno koeficientem 1,5. Ono totiž minimum nemůže stačit.

(2+2)*1,5=6 

A do toho vstupuje náš dlouhodobý plán. Příští rok se chci přihlásit na obor nutriční terapeut. Chci se totiž věnovat pacientům s autoimunitním onemocněním. Partner má taky nějaké další plány, někdo nás tedy musí umět nahradit. 

6+2=8

Jelikož doma moc času netrávíme, hledáme paní na úklid. +1 (ok, tohle nevyžaduje celý úvazek)

Pokud budu mít armádu pracovníků a chci mít čas na sebe, na naše další aktivity, potřebuji jim vše nějak předat. Dokud tedy neexistuje nějaké online telepatické připojení na moji hlavu, musíme budovat databázi. 

Další úkol: psaní. Měsíce jsem nic nenapsala na blog. Blog je vlastně celé naše know-how, náš návod a přístup k věcem. Ne že bych nechtěla čtenářům vyhovět, ale vracíme se opět k problému číslo jedna, nedostatek času. Další věc, která by se náborem lidí vyřešila. Navíc, proč budovat databázi, když bude k dispozici blog? Akorát je potřeba recepty napsat, což stejně budu muset udělat, pokud chci všechny recepty předat našemu týmu. 

A pokud jim to chci ulehčit a být trochu moderní, hodila by se aplikace, která by z receptů vypočítala nákup. To by byl blog fakt vymakaný :) Hledá se tedy další šikovný člověk na vytvoření aplikace, propojení receptů, atd. 

A na závěr, celý život bojuji s tím, že v drobnostech každodenního života plavu. Bytostně nesnáším termíny, platby, hlídání účtenek, organizaci dokumentů. Rýsuje se tedy pozice asistenta. A jeho první úkol bude, aby spočítal, kolik lidí to potřebujeme. 

Summa summarum, i když toho není málo a vypadá to jako chaos, mám pouze dva úkoly: 

Najít lidi a psát blog/recepty. Psaní mě baví a na lidi mám štěstí. No není to elegantní? :)

No comments:

Post a Comment