Thursday, 4 December 2014

Ostrov v moři

 Některé věty si pamatujete více než ty ostatní. Můj učitel angličtiny na gymplu řekl, že čím více toho umíš, tím více se ti rozjasňuje, jak mnoho toho neznáš. Naše znalosti jsou jako ostrov v moři. Moře symbolizuje neznámé. Čím větší ostrov (znalosti a zkušenosti) vlastníte, tím se váš ostrov dotýká větší plochy moře, toho neznámého.

Jsou momenty, kdy váš ostrov roste šíleně rychle, a proto vnímáte jenom to moře. To obrovské neznámé. A připomíná vám to vše, co ještě neumíte. Výzva je vypořádat se s tím a jít dál, byť dobře víte, že to moře bude jenom větší a větší.
Možná je důležité naučit se radovat se i z toho ostrůvku, užívat si pobyt na něm, nabrat sílu i odvahu, než se vyberete zkrotit celé moře.  

Denně zjišťuji, kolik toho neznám. Každou chvilku narazím na něco, co by mohlo být lepší. Jednak je to nekonečná hra a inspirace, rozhodně se nenudím a neusínám v pohodlí. Na druhé straně, nemůžu říct, že mě to občas neděsí a nepociťuji touhu mít už to všechno za sebou, aspoň kus toho neznámá a mít trochu více sebejistoty, větší ostrov. 

No comments:

Post a Comment