Thursday, 29 January 2015

vztahy, podnikání, atd...


Začínat podnikat je asi tak krásné a zároveň těžké, jak začínat nový vztah. Nevíte, do čeho jdete, ale chcete to víc než cokoliv! A říkáte si, nic vám ve vašich snech nezabrání. Zvládnete cokoliv. Co zvládnete, vždyť nebude ani potřeba nic řešit, vše bude skvělé.
A jednoho dne se probudíte a čelíte tvrdé realitě. Že je potřeba na všem pracovat. Že vztahy, ať už mezi lidi, zvířaty nebo v podnikání vyžadují úmornou práci a být v postřehu, hlídat si drobnosti a být připravený. Stejně, jak nestačí někde na začátku říct „miluji tě“ a doufat že pohádka „žili šťastný až do smrti“ se naplní.
Připravte se tedy na to, že se na to nejde připravit. Nevíte, co vás čeká. Současně se mi daří mnohem víc, než jsem čekala a řeším úplně jiné věci, než jsem si myslela, že budu. Překážky, které jsem považovala za těžké, si už ani nepamatuji, a věci, které bych si v životě nepředstavila brát vážně, řeším denně.
Asi stejně jak v kterémkoliv vztahu ve svém životě. Jedno je ale jisté, dokud víte, proč to děláte a co tím chcete dosáhnout, může přijít jakýkoliv úmorný den, stejně to přežijete, nějak to dáte a přijde další den, další úspěch, další pochvala, další vyšší tržba, další produkt, další krok.
Je to asi test, jak moc jste to mysleli vážně. Chce to asi „jenom“ motivaci.
Moje motivace je tak obrovská, že zdolávám v sobě i věci, o kterých jsem si myslela, že zdolat nejde.
Třeba strach, úzkost, extrovertní chování. Není to sice vždy úplně pohodlné, ale cítím, že mi to prospívá. Vlastně jsem si ani neuvědomila, že jdu s kůží na trh.
Nebo třeba schopnost soustředit se. Vzhledem k tomu, že dodnes nechápu, jak jsem mohla dostudovat vysokou, když jsem měla některá skripta popsaná texty písniček, dnes mi to jde celkem dobře. Asi proto, že si vlastně neuvědomuji, že pracuji. Dělám jen úkoly, které potřebuji k tomu, aby dělo vše dle plánu.
Co mi ale nejde: multitasking a time management. To mám teda obrovskou mezeru, připadám si jak králík z pohádky Alenka v říši divů. Pořád jsem ve shonu, pořád nestíhám, něco šidím, zapomínám.

Ať už máte jakýkoliv vztah, pokud do něho vkládáte dost energie, učí vás to každým dnem. 

No comments:

Post a Comment