Monday, 13 April 2015

Moudra měsíce

Moudro číslo jedna, i když se to zdá být neřešitelné, člověk si na sebe musí udělat čas. Aby nevyhořel, aby neztratil nadšení a inspiraci. Aby dokázal vypnout a občas vystoupit z vlastního světa. A pak se vrátit a koukat podívat se na svůj svět svěžím pohledem.
Děkuji teda všem kamarádům, kteří si svůj čas přizpůsobují mému rozvrhu a udělají si na mě čas i v době, kdy se zdá být kafe, pokec a procházka městem neřešitelným úkolem. Je to řešitelný a nevím, co bych byla dělala, kdybych svoje plány, aktuální problémy a denně měnící se situaci nemohla s někým probrat.

Moudro číslo dva, je to o lidech. Každý debilní, nudný, frustrující úkol se stává zábavou, když si na ten debilní úkol najdete právníka, účetní, poradce, znalce, odborníka. Já mám štěstí, vypadá to tak, že na všechny mnou nenáviděné nebo nezvladatelné úkoly mám skvělé lidi. Amen.

Moudro číslo tři, je to opravdu pořád o lidech. Asi jsem více společenská, než jsem si myslela. Řešit jakékoliv seznamy úkolů mě nebaví. Jde-li to ale skombinovat s příjemnou schůzkou, kávou, to už je jiná. Takovým úkolem bylo třeba hledání dodavatelů. A ono se ukázalo, že než hledat eshopy a rozvozy, je lepší komunikovat s majiteli firem. Jednak, poznáte, co opravdu nabízí. A svůj úkol splníte příjemnou formou. A práce je najednou zábavou.

Moudro číslo čtyři, svět se nezhroutí, když něco nejde. Ono mnohdy překážky nutí člověka hledat efektivnější řešení, a v mnoha případech ho i najde. Nedostanete požadovaný úvěr? Nevadí, aspoň se podíváte na svoje výdaje přísněji. Nestíháte? Naložte si ještě jednou tolik a zjistíte, které úkoly jsou tak zbytečné, že bez jejich vyřízení se vůbec nic nestane. Pořád vám vypadává personál? Zkuste některé jejich úkoly vyřešit bez nich. Nebo je vůbec neřešit. Neuvěřitelné, ale funguje to.

1 comment:

  1. Objevte eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Obchodujte kdekoliv - Čas jsou peníze. Obchodujte na počítači, mobilu a tabletu

    227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

    ReplyDelete