Friday, 22 July 2016

Soustředit se na to dobré - 1. týden

Říká se, že náš subjektivní pocit spokojenosti záleží na přístupu. Mnoho okolností kolem nás nedokážeme ovlivnit. Můžeme se ale rozhodnout, jak na ně reagujeme a které informace k sobě pustíme.

Není to sice vždy úplně jednoduchý, ale jde to, a rozhodně to zato stojí! 

Soustředit se na to pozitivní je poněkud těžší, máte-li naučené špatné vzorce chování a sklon k tomu, abyste si nedovolili užít si moment. Smutné zprávy, nevhodné okolnosti, strach, pocit viny, nespokojenost, pocit, že byste mohli udělat více, tady ale budou pořád, dokud se nepostaráte o vymetení hlavy od těchto pavučin. 

Stačí trochu trénovat. Jako se vším, začít je nejtěžší, pak si z toho vytvořit zvyk a za pár týdnů si ani neuvědomíte, že jste přešli na jiný režim. 

Jak se trénuje pocit štěstí a spokojenost? 

Zatím mě nenapadá nic lepšího, než staré dobré "zaměřit se na to dobré". Pro jistotu si tyto "dobroty" budu zaznamenávat ;)

Objevila jsem koncert Swing Pigs v Trojce.
Na celý týden mám sjednané schůzky ohledně nového prostoru. Už ho před očima vidím, krásný, nový, velký Incubator :)

V úterý mě kopla múza a přišla jsem na to, jak dát své knize rámec, začátek i konec, jaká bude hlavní myšlenka, překvapení a rozuzlení. Jsem z toho nesmírně nadšená! :) Psaní je radost ;)
Taky jsem přišla na to, jak knihu dostat distribuovat a nejít klasickou cestou (vydavatel, tisk).

Ve středu se ozvala Kamila Rundusová, alias Kamu, že chystá v Brně pop-up přepadovku :)
Vypadá to tak, že u nás bude vařit se svým teamem. Vau. Grandiózní!
Zahrádka je plná bylinek. Je to nádherné :)
Dostala jsem láhev moc pěkného vína.

Čtvrtek: Kamu nám potvrdila termín, byla moc milá do telefonu a potěšilo mě, že se rozhodla na základě doporučení :) Díky neznámé osobě, která o nás říkala hezké věci.
Vyřešila, promyslela a snad i dobře nalajnovala, jak a kdy se bude Food Incubator stěhovat. Dává to smysl, hlavu a patu. 
Potkala majitele restaurace Flavours. Právě pracuje na nové Kozlovně u Malchrů, v totálně rozbombardovaném prostoru. Dobře jsme pokecali, o změnách, o velkých projektech, jak se to dá zvládnout. To se hodí, když se pouštíte do velkých změn, aby vás trochu někdo podpořil, co taky bojuje s živly.

Pátek: Dostala jsem kontakt na někoho, kdo nám pomůže podat žádost na dotace a už jsme domluvili crowfounding.
Přišla rychlá poptávka na BBQ Point a organizátor do telefonu nadšeně prohlásil "seriously, I love your business!" :)

Vznikla nová myšlenka pro Incubátor, řešení odložených projektů, které jsou živé, funkční, ale majitelé se jich z nějakých důvodů zbavují. Ať už se stěhují, nemají čas, rozšiřují rodinu, nebo zjišťují, že původní koncept nefungoval a na nový již nemají prostředky. Občas je dobré si uvědomit, že obchodní příležitosti můžou být blízko. Využít takový projekt může být obrovská výhoda, know-how je mnohdy k nezaplacení. Tomuto se v gastronomii uceleně nikdo (pokud vím) nevěnuje. Opět díra, kterou by bylo dobré řešit. Spojovat lidi, co mají nápady, koncepty, myšlenky dotažené do konce, a ty, kteří hledají právě takovéto propracované a vyzkoušené projekty. 

A tento týden jsem si uvědomila důležitou věc: Veškeré frustrace, zlost a strach plynou z nevědomosti a nedostatku víry. Jakmile se ale přenesete přes svoje malé hry a bolístky, dokážete vymyslet řešení, které vás mnohonásobně odškodní za vzniklé překážky. Pohled na situaci je tedy negativní jen do té doby, než se nevyřeší a nepřinese neočekávaný převrat. Neexistuje tedy pravda a křivda, která stojí zato nechat si vzít pozitivní energii. Můžete si stokrát připomenout, co vám kdo udělal, co se stalo, jak to vlastně bylo. Ale pokud se z toho ponaučíte, dokážete vaši situaci přetransformovat a vznikne z toho něco dobrého, už vás křivda netrápí. A jde to i naopak. Přestanete se křivdou trápit, hodíte obviňování a sebelítost stranou a najednou máte čistou hlavu, která najde řešení i tam, kde byste ho dříve nehledali. Většinou přímo před očima :)


Pochopila jsem taky, že myslet v malém vám zavírá oči i mysl. Incubator bude v nové podobě funkční jen ve velkém. Je zbytečné řešit každou drobnost, koncept musí být úplný, a jelikož má fungovat, je potřeba se připravit na to, že bude nabalovat další a další projekty. Čím více si připouštím, že Incubator nebude jen malinká kuchyň plus skladovací prostory, tím více ten nápad roste. Taky rostou možnosti spolupráce a celé to dává větší smysl. Neuvěřitelný pocit, ztratit zábrany a myslet bez hranic. Neřešit, co by šlo, ale co chcete. Neřešit budget, ale řešit, co potřebujete a poté, kolik to bude stát. Neřešit, zda na to máte čas a energii, ale řešit, jak na to vyčlenit pozornost. Nehledat kompromisy, hledat lepší a lepší řešení. Nesnižovat nároky, věřit, že najdete, co potřebujete. 

Jaký byl váš týden?


No comments:

Post a Comment