Saturday, 9 July 2016

Strach


Víte, co je úzkost? Nepojmenovaný strach. Úzkost je strašný, paralyzující pocit. Úzkosti se musíte zbavit. Fakt musíte. Pokud máte pocit, že na vás padá svět, a děje se něco děsného, ale nedokážete svoje obavy uspořádat do věty s podnětem a přísudkem, bojujete s něčím, co neznáte. Vyhodit, zbavit se toho! 

A co je strach? Přiřazení negativního dopadu k nějaké události, která se ale stane v budoucnu. Strach bere neskutečné množství energie. Zabíjí kreativitu. Vytváří kolem sebe šedé, neplodné prostředí. 

Jak se přestat bát? 

Krok jedna: Přiznejte si, že vás něco trápí.

Krok dva: Pojmenujte svoje pocity, zkuste je zracionalizovat. 

Krok tři: Napište si, co můžete udělat proto, abyste z dané ještě ani neuskutečněné události neměli strach. Nejlepší je pustit se do dané věci. Funguje to. 

Mám takovou malou mantru, kterou používám léta, a mě strašně moc pomáhá, když mám pocit, že toho je hodně, vše mě děsí a stejně se to nedá zvládnout: 

"Just do a little." 

Nevím, kde jsem ji četla nebo zda jsem si ji nevymyslela. Ale pomáhá. Udělejte jen trošku. Vyberte si nejmenší, nejrychlejší, nejpohodlnější věc, kterou byste měli udělat a dlouho jí odkládáte. 

Odškrtnutí první věci, která vás děsila, většinou odblokuje strach, probouzí sebevědomí a povit drobného úspěchu a vítězství. 

Zkuste to. Udělejte jen drobnou věc, která vás děsí :)

No comments:

Post a Comment