Sunday, 17 July 2016

Zapomeňte na úzkost, nahraďte nadšením!Máte z něčeho strach? 

Jasně, že jo. Člověk potkává pořád situace, které ho děsí. Co s tím? 

Znáte to: Nadechni se a skoč! 

Opravdu to funguje? 

Použili jste již někdy depilační vosk? Kolik nádechů napočítáte, než tu náplast strhnete? U toho se váš strach prohlubuje a každým neúspěšným nádechem rostou obavy. A pokud tu debilní náplast strhnete, nepocítíte ani výhru nad strachem, strávili jste totiž mnoho myšlenek strachem. Btw, nekupujte depilační pásky, jsou známé méně barbarské metody...

Strach a úzkost jsou negativní emoce a prohlubují negativní přístup, deprese, nízké sebevědomí a hodnocení situace, které právě čelíte. Úzkost nádechem nezaženete. Nádechem si leda tak uvědomujete vážnost a promítáte si v sobě možné negativní dopady. Problém totiž je, že úzkost je neuchopitelná. Snažíme se aspoň svoji úzkost racionalizovat, čímž se z úzkosti sice stane strach, ale že by bylo jednodušší zdolat strach než úzkost, o tom osobně velice pochybuji. Pořád se zaměřujete na to, co by nemohlo dopadnou, co když vše dopadne nejhůř a nepovede se, na čem pracujete. 

Co kdyby šlo tyto negativní emoce transformovat v pozitivní? Ne, nemusíte se kvůli tomu zbláznit a mít radost, že se děje něco strašidelného. Ať už ve vás některá situace vyvolává neuchopitelnou úzkost nebo racionální strach, zkuste se na svůj příběh podívat jinak. Zkuste prožít nadšení. nadšení z toho, že právě prožíváte něco velkého. Něco, z čeho může vzniknout něco krásného. Něco, co by vás za nudného dne, kdy vše klape tak, jak jste si to představovali, ani potkat nemohlo. 

Zkuste si to užít, prožít, neutéct a procítit vše, co k tomu patří. 

Proč?

Tomu se říká, vystoupit z toho komfortu. Tak rádi to lidi používají! Tak prosím. Teď a tady. Bolí to, jste unavení, děsí vás to. Není to příjemné, pohodlné a bůhví, jak to dopadne. Ale to je přesně to, o co jste tolik stáli. To je přesně ten váš sen, o kterém jste tolik mluvili. Měl být velký, plný nadšení, trochu i strašidelný. Prosím, račte vstoupit. S nadšením. To je ono. Vypadá to děsivě, ale jen proto, že to z venku vypadá, nikdo vás uvnitř nesežere. 
Strachem si nepomůžete. Nadšení vám ale pomůže projít tou strašidelnou uličkou s otevřenou myslí. 
Zkuste to, je to osvobozující pocit :)

Zdroj: http://www.theatlantic.com/video/index/485297/turn-anxiety-into-excitement/

No comments:

Post a Comment