Wednesday, 30 November 2016

Food Incubator slaví 1. narozeniny!Můj nejvíce úlet projekt vznikl před rokem. :)

Food Incubator byl záměr a nápad z ničeho nic, propojit Bistro Friends, kuchaře, zajímavé nápady a nadšence dobrého jídla (říkají si občas foodies, ale nevím, zda je už ten výraz oficiální...).

Kam to dotáhl?
Za začátku to bylo jenom něco, co zní dobře. Chtěli jsme si hrát, pozvat nové lidi do Bistra Friends, co se předvedou. Nás to obohatí, oni otestují svoje koncepty. Takhle vznikl blog Míši Olomoucká u mě doma, a pronikl do naší kuchyně Vietnam. Díky FI jsme se seznámili s kluky "O-Ken-Ko" aka "Zase rýže"
Navštívili jsme si šéfkuchaře, kteří uspořádali degustační večírky podle vlastní představy. Svůj um u nás předvedl Milan Macháček, mistr (nejen) francouzské a thajské kuchyně, Robert Janíček, majitel Saffron baru a projektu Olivy Saffron, Tejinder Riar, šéfkuchař a majitel restaurace Flavours a Kozlovna u Malchrů, Martin Rous a Margita Havlíková, majitelé Sushimarketu, Radek Navrátil, majitel projektu RumMe.
Pak se díky tomu, že FI zní fakt dobře, začali na projekt napojovat různí zajímavý lidi.
Z kafíček se zajímavými lidi vznikla myšlenka, vytvořit zázemí pro začátečníky. Pomoct jim, co si všechno potřebují vyřídit na úřadech.
Před půl rokem vznikla oficiální sdílená provozovna pro malé výrobce. Vyrábí u nás Huhu Chilli Farm, Violka marmelády a sirupy, Handmade by Sokolíci, Dortíky z hrnečku, Honzovy okurky, U tří Berušek, Jimmy´s Food a Holy! Sugar.
Vznikají u nás nové projekty a produkty, které jsou ovšem zatím TOP SECRET ;)


A kam Food Incubator míří?
Food Incubator odkryl mnoho otázek, které začínající podnikatelé v gastronomii mají, ovšem neví, na koho se obrátit. Chybí komunita, zázemí, kde by svoje představy mohli probrat. Gastronomie zní lákavě a romanticky, nese s sebou ovšem i méně příjemné povinnosti, které mnoho podnikatelů nedokáže podchytit. Chceme tedy ukázat, že orientace v daních, účetnictví, tvorba finančního plánu, legislativa a různé předpisy nejsou nezdolatelné překážky. Ba víc, pokud je vyřešíte, dokážou vám podnikání zefektivnit, vytvořit si přehled, posouvat se směrem, který vám vyhovuje. Takže směr a záměr je jasný, věnovat se projektům, které začínají, poskytnout jim rady, zázemí pro začátek, propojit je. Taková pěkná práce, která má smysl, pomáhá, ale i nabíjí a vrací mnoho radosti.No comments:

Post a Comment